Csapatépítés

A természetes környezet természetes viselkedést eredményez. A kihívások élők, valódi tétjük van. Ezért lehet különösen eredményes az outdoor csapatépítés.

Tervezett képzési idő: 1-3 nap

A képzés módszere: csoportos oktatás

A képzés maximális csoportlétszáma: 2000 fő

Megszerzendő kompetenciák:

Csapatmunka, csoportos problémamegoldás, konfliktuskezelés, kommunikáció. 

A tréning célja:

  • A jól működő csapat kialakítása, fenntartása
  • A kimagasló munkateljesítmény elérése, stabilizálása
  • A csapatban lévő potenciál kiteljesítése
  • A racionális és irracionális konfliktusok kezelése, bizalomépítés

Alkalmazott módszerek:

Oktatói input: rövid elméleti bevezetés egy témakör tárgyalásához, illetve az adott blokk végén a lezáráshoz, a tapasztalatok összegyűjtéséhez.

Helyzetgyakorlatok: a tárgyalt témához kapcsolódó játékok, amelyek egy szempont alapján szimulálnak helyzeteket (pl. tehetségek felismerése, a tehetség ismérvei, motiválás, stb.), és a résztvevők ennek alapján elemezhetik a hatásos, illetve gátló viselkedéseket.

Szerepjátékok: a résztvevők által, a mindennapos gyakorlatukból hozott példák eljátszása és közös elemzése. A helyzetgyakorlatokról és a szerepjátékokról videofelvétel is készülhet, amelynek visszanézésével elmélyíthető az elemzés, hatékonyabbá válik a személyes visszajelzés

Kiscsoportos munka: egyes témák mélyebb elemzése céljából a résztvevőket még jobban bevonó kiscsoportos módon dolgozunk. Itt mindenkinek nagyobb lehetősége van a részvételre, mint a nagyobb létszámú közösségben, és ezáltal a tanulságok is személyesebbek.

Oktató filmek: a képzés témájához kapcsolódó tematikus film, amely bemutatja a lehetséges megoldásokat, illetve felhívja a figyelmet a tipikus buktatókra. 

Plenáris megbeszélések: a teljes csoport részvételével egy-egy téma, jelenség feldolgozása – ilyen például a napi program értékelése, amely során a csoportműködés törvényszerűségeit saját élmény szintjén lehet megtapasztalni és feldolgozni.